Anamur Haber Ajansı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 18:46

AK Parti MYK bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor.

SİYASET
Giriş Tarihi : 24-06-2024 08:42
AK Parti MYK bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

ANAMUR HABER AJANSI

Toplantıda, siyasetteki normalleşme tartışmaları ve yeni anayasa hazırlık sürecinin yanı sıra vergide reform paketi de gündeme gelecek. Erdoğan toplantı sonrasında aralarında 2 büyükşehirin de olduğu 5 il başkanlığına atama yapacak.

Kurban Bayramı tatili sonrası, AK Parti'de mesai yoğunlaşıyor. Hafta sonu belediye başkanlarıyla istişare kampına girecek olan AK Parti, pazartesi günü Merkez Yürütme Kurulu'nu toplayacak.

 

NORMALLEŞME TARTIŞMALARI MASADA OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık yapacağı toplantıda siyasetteki normalleşme tartışmaları ve yeni anayasa hazırlık süreci ele alınacak. Başta vergi reform paketi ve başıboş sokak hayvanları düzenlemesi olmak üzere önümüzdeki süreçte Meclis'te görüşülecek teklifler de masaya yatırılacak. Sonbaharda olağan kongre sürecini başlatmaya hazırlanan AK Parti'de bazı il ve ilçe başkanlarının değişimi kongre beklenmeden yapılacak. 

ARALARINDA 2 BÜYÜKŞEHİRİN DE OLDUĞU 5 İLE ATAMA YAPILACAK

Kurban Bayramı'ndan önce Rize, Adıyaman ve Batman il başkanlarının istifasını alan parti yönetimi, bayrak değişimini vekaleten yürütülen il başkanlıklarında sürdürecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MYK toplantısı sonrası 2 büyükşehirin de aralarında olduğu en az 5 il başkanlığına atama yapması bekleniyor. Aynı gün bazı ilçe başkanlıkları üzerinde de çalışma yapılacak. Çalışma tamamlanırsa, atamalar gerçekleşecek.

 

AdminAdmin

YORUMLAR