Anamur Haber Ajansı
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 00:11

Başkan Özyiğit, gönüllülerle buluştu

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, deprem süreci başta olmak üzere çeşitli sosyal yardım faaliyetlerinde bulunan gönüllülerle bir araya geldi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 12-06-2024 13:54
Başkan Özyiğit, gönüllülerle buluştu

ANAMUR HABER AJANSI
Sosyal yardımlaşma konusunda önemli çalışmalar yürüten Yenişehir Gönüllüleri, Yenişehir Belediyesi ile birlikte özellikle deprem sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalarla takdir toplamıştı. Yenişehir Belediyesinin deprem sürecindeki faaliyetlerine gönüllü olarak katılan Yenişehir Gönüllüleri, dayanışmayı büyütmek adına çalışmalarına devam ediyor.
“Kenetlenmek, omuz omuza olmak çok kıymetli.”
Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de katıldı. Gönüllülere teşekkür plaketi veren Başkan Özyiğit, “Yüreği çok güzel, yaşamı sadece kendisi ve çevresinden ibaret olarak algılamayan gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Çünkü deprem felaketinde Yenişehir’de hep birlikte kenetlendik. Bu binada 55 bin kişinin üzerinde depremzede vatandaşımızı ağırladık. 23 Mayıs’ta kardeş şehrimizin bir daveti için Almanya’daydım, bir vatandaşımız yanıma geldi. ‘Ailem orada depremzedeydi, siz onları misafir ettiniz ve orada yanımızdan hiç ayrılmadınız’ dedi. Depremin yıl dönümüzde Genel Başkanımız Özgür Özel ile Hatay’a gittik. İnsanlar o süreçteki çalışmalarımızdan dolayı teşekkür etti. Bunu siz başardınız. Böyle zamanlarda kenetlenmek, omuz omuza olmak çok kıymetli. Lise ve üniversiteli gençlerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. O süreçte gece saatlerine kadar çalıştılar. Bunlar insanın insan olma özelliğini gösteren değerli davranışlardır. İyi ki varsınız” dedi.
Yenişehir Gönüllüleri etkinliğin ardından Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve sevilen sanatçılar Tuğçe Karabayır ile Erken Karadeniz’in iki kişilik komedi tiyatrosu olan 'Ruh Öküzüm' adlı oyunu hep birlikte izledi.

AdminAdmin

YORUMLAR