Anamur Haber Ajansı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 19:50

Büyükşehir Belediyesi, LGS'ye giren öğrenciler su dağıttı

Öğrencilerin eğitim ve akademik hayatlarında yanında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, LGS'ye giren öğrencilere su dağıttı.

Mersin
Giriş Tarihi : 03-06-2024 10:21
Büyükşehir Belediyesi, LGS'ye giren öğrenciler su dağıttı

ANAMUR HABER AJANSI
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 10 ilçedeki 22 noktada stant kurarak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren öğrenciler ile onlara eşlik velilere su ikramında bulundu. Ekiplerin stant kurup, su ikramında bulunduğu noktalardan biri de Toroslar ilçesinde yer alan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi önü oldu.
Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Hal Şubesi Rehber Öğretmeni Azize İğdir, sınav günü öğrencileri ve velileri yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak olduklarını ifade etti. İğdir, “Bizler bu zorlu süreçte sene boyunca onlara hem akademik hem de psikolojik destek vererek yanlarında olduk. Velilerimiz ve öğrencilerimiz için yapılan sosyal etkinliklerle de motivasyonlarını yüksek tutmaya çalıştık. Sınav günü de 10 ilçedeki 22 noktada hem sınava giren öğrencilerimiz, hem de onları bekleyen aileleri için su dağıtımı gerçekleştirdik" dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinden faydalanan öğrencilerinden Sümeyya Akgün, kurs merkezinin kendisine sağladığı faydaları anlatarak, yapılan ikram için teşekkür etti. Velilerden Saime Akgün ise yıl boyunca kendilerini destekleyen ekiplerin sınav günü de yanlarında olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

AdminAdmin

YORUMLAR