Anamur Haber Ajansı
HV
19 TEMMUZ Cuma 23:54

Heyelan riski olan yolda çalışma yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesince, Toroslar ile Yenişehir ilçesini birbirine bağlayan ve heyelan riski olan Çavak-Hamzabeyli mahalleleri arasındaki grup yolunda genişletme çalışması yapıldığı bildirildi.

Mersin
Giriş Tarihi : 20-06-2024 09:05
Heyelan riski olan yolda çalışma yapıldı

ANAMUR HABER AJANSI
Mersin genelinde ulaşım projelerine büyük önem veren, konforlu ve güvenli ulaşım için 7/24 esasıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığının yeni hizmet noktası Toroslar ilçesinde bulunan Çavak-Hamzabeyli mahalleleri arasındaki grup yolu oldu. Vatandaşlardan gelen talepler sonrası dik arazi şartlarının da olduğu bölgede yapılan incelemelerde, özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının can güvenliğini tehlikeye atmaması ve ulaşım hizmetlerini aksatmaması için önemli çalışmalar yapıldı. Can ve mal güvenliğini tehlikeye atabilecek unsurları bertaraf etmek için çalışmalarını titizlikle sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, mevkide heyelan riskine karşı taş duvar ve oto korkuluk çalışması yaparak gerekli önlemleri aldı.

Emniyetli geçiş için yol genişletildi
Arazi yapısı ve yoğun yağışlar nedeniyle heyelan olasılığı bunulan ve bu sorunu önlemek adına duvar çalışması yapılan kısımda, yol tasarım ve alt yapısı, arazi kullanımı planlaması yapılarak yoldan daha emniyetli geçişlerin sağlanması için yol genişletme çalışması da yapıldı. Döşenen drenaj boruları sayesinde yeraltı suyunun tahliye esilmesi sağlanarak, yolda kayma olmasının önüne geçildi. Zemin hazırlık çalışması sonrası asfalt serimi de yapılarak tahrip olan alanlar yenilendi. Araç geçişlerinin rahatlatıldığı yolda, oto korkuluk çalışmasıyla da vatandaşların güvenli seyahat etmesi sağlanarak yol güzergahı daha güvenli bir hale getirildi.

AdminAdmin

YORUMLAR