Anamur Haber Ajansı
HV
19 TEMMUZ Cuma 23:27

Muhtarlar orman yangınları konusunda bilgilendirildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı, Silifke Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınları ve alınması gereken tedbirler konusunda mahalle muhtarlarını bilgilendirdi.

Mersin
Giriş Tarihi : 05-06-2024 14:27
Muhtarlar orman yangınları konusunda bilgilendirildi

ANAMUR HABER AJANSI
Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner himayesinde Boğsak’da bulunan Silifke Orman İşletme Müdürlüğü hizmet binasında düzenlenen toplantıda İşletme Müdürü Harun Boz bilgiler verdi.
Yangın esnasında yapılan çalışmalar ile yanan alanların rehabilitasyonu ve ağaçlandırılması hakkında bilgiler aktaran Boz, 2024 yılının orman yangınları açısından ülkemiz ve bölgemiz genelinde en az hasarla atlatacağı bir sezon olmasını diledi.
Yapılan toplantıdan son derece mutlu olduklarını ifade eden Türkiye Muhtarlar Federasyonu Silifke Şube Başkanı ve Keben Mahallesi Muhtarı Murat Temur, “Özellikle yangın esnasında yapılan çalışmalar hakkına aldığımız bilgilerle doğru bildiğimiz yanlışlarımızı öğrenmiş olduk. İlçemizde geçtiğimiz yıllarda çok büyük orman yangınları yaşadık. Olası bu tür yangınlara biz muhtarlar olarak daha etkili destek verebilmemiz için bu tür toplantılar çok önem arz ediyor. Bu toplantının yapılmasında başta Silifke Kaymakamımız Abdullah Aslaner olmak üzere Silifke Orman İşletme Müdürümüz Harun Boz ve çalışma ekibine çok teşekkür ederiz. İnşallah yangınsız bir sezonu geride bırakırız” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR