Anamur Haber Ajansı
HV
21 TEMMUZ Pazar 13:25

Parklar yenileniyor

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe sınırları içinde bulunan ve zaman içinde ömrünü tamamlayan veya çeşitli sebeplerle zarar gören parklarda, çocuk oyun grupları ile spor aletlerini yenileyip çocuklara ve mahalle sakinlerinin kullanımına sunuyor.

Mersin
Giriş Tarihi : 04-07-2024 08:26
 Parklar yenileniyor

ANAMUR HABER AJANSI
Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, yenilenen parklardaki çalışmaları yerinde inceleyip Park ve Bahçeler Müdürü Cem Civaoğlu’ndan bilgi aldı. Karaduvar Mahallesi’nde bulunan parkı ziyaret eden Sarıyıldız; “Daha önce belirlenen parklarımızın 4’üne oyun grupları montajı yapıldı. Bu parklarımız Turgut Reis Mahallesi’nde bulunan Romanlar Parkı, Çay Mahallesi Sardunya Parkı, Çay Mahallesi 6408 Sokaktaki yeşil alan ile Huzurkent Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan Uzun Park’tır” dedi.

“Gediz Parkı’nın oyun grupları da yenilenecek”
Karaduvar Mahallesi’nde yapılacak montajın ardından çocuklara çok daha güvenli oyun gruplarını hediye edeceklerini kaydeden Sarıyıldız, “Önümüzdeki günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığından sözünü aldığımız son oyun grubu da Kültür Mahallesi’nde bulunan Gediz Parkına monte edilecek. Ancak bu parkımızın oyun grubu montajının yapılacağı alan yeterli olmadığından öncelikle burada bir alan genişletmesi yapacağız” diye konuştu.
Sarıyıldız, gün içinde mahallede hizmet veren taziye evini de Karaduvar Mahallesi Muhtarı Fikret Altan ile birlikte ziyaret ederek, yapılması gereken bazı çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

AdminAdmin

YORUMLAR