Anamur Haber Ajansı
HV
21 TEMMUZ Pazar 14:26

Seçer: "Mersin’de insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için çalışıyoruz"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, "Mersin’de insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için çalışıyoruz" dedi.

Mersin
Giriş Tarihi : 28-06-2024 08:26
Seçer:

ANAMUR HABER AJANSI
Seçer, Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle düzenlenen Gadir Hum Bayramı kutlamasına katıldı. Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Kilikya Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Seçer, bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. İnsanların Mersin gibi kozmopolit bir şehirde huzur içerisinde yaşadığını belirten Seçer, "Mersin’de yaşamaktan mutluyuz. 2019’dan sonra herkesi seven dini, mezhebi, meşrebi, yaşam biçimi, zenginliği, fakirliği, bölgesi, mahallesi ne olursa olsun herkesi kendisi gibi gören bir belediye başkanınız var" diye konuştu.

"En büyük projemiz, insanların huzurunu yerine getirmek"
Mersin’de insanların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için çalıştıklarını belirten Seçer, şöyle devam etti: "İnsanların mutluluğu, insanların huzuru, insanların kendisini iyi hissetmesi bizim için en önemli kazanım. En büyük projemiz, insanların huzurunu yerine getirmek. 'Herkesin kimliği, herkesin mezhebi, meşrebi, dili, inancı, onun onurudur, şerefidir’ dedik. Bu anlayışımızı da devam ettireceğiz. Çünkü doğru yoldayız. Doğru yolda olduğumuzu da 31 Mart’ta gördük. En batı uçtan en doğu uca kadar; 'bu başkanın mezhebi bu, meşrebi bu' demedi. Mersinli, 'ben mutluyum' dedi ve sahiplendi. Bu bir siyasi konuşma değildir, bu Mersin’in sosyolojik tespitidir. Şu anda Mersin’de tablo budur."
Seçer, konuşmasını katılımcıların Gadir Hum Bayramı’nı kutlayarak sonlandırdı.

"Böyle günler, barış ve sevgi ortamının oluşturulması açısından fırsatlar sunuyor"
Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Genel Başkanı Muhsin Uğurel de Gadir Hum’un dünya tarihindeki önemli olaylardan biri olduğunu belirtti. Gadir Hum gibi bayramların insanların kardeşçe bir araya gelmesi için önemli olduğunu vurgulayan Uğurel, "Böyle günler, insanların yakınlaşmaları ve toplum içerisinde barış ve sevgi ortamının oluşturulması açısından fırsatlar sunuyor. Şu bir gerçektir ki; bugün her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, haksızlık karşısında yürek birliği yapmaya ihtiyacımız var. Aramızdaki fikir farklılıklarını, anlaşılmazlık konusu yapmak yerine zenginlik olarak kabul edip, farklı grupların fikirlerinden insanlık adına faydalı anlamlar çıkarmak, bizleri birbirimize biraz daha yakınlaştıracaktır" dedi.
Ali Yıldız tarafından dua edilen programda, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlgar Baharlu ile Kilikya Nehir Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Ahmet Özuğurlu konuşma yaptı.
Çok sayıda katılımcının yer aldığı program, Hırisi dağıtımı ile sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR