Anamur Haber Ajansı
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 18:35

Sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu denizde aldı

Mersin'de sıcaktan bunalan kimi vatandaşlar ağaç gölgelerine sığınırken, kimileri ise serinlemek için denize girmeyi tercih etti.

Mersin
Giriş Tarihi : 13-06-2024 08:57
Sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu denizde aldı

ANAMUR HABER AJANSI
Mersin'de etkisini sürdüren sıcak hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Sıcak havaya rağmen dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ise serinlemek için gölge olan alanları tercih ediyor. Sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar Atatürk Parkı'nda ağaç gölgelerinde dinlenirken, bazıları da Millet Bahçesi sahilinde denize girerek serinlemeye çalıştı. Sıcak havadan etkilenen hayvanlar da ağaç gölgelerine sığınarak güneşten korunmaya çalıştı.
Sıcak havadan bunaldığını belirten Yusuf Kara, "Havalar bayağı sıcak, yaklaşık 35 derece gösteriyor. Biz sıcaktan bunaldık, bu yüzden denize yüzmeye geldik, burası daha serin" dedi.
Yaklaşık 2 saattir denizde olduğunu ifade eden Mustafa Boyraz da havaların sıcaklığından yakınarak, "Arkadaşlarla serinlemek için denize geldik. Serinledikten sonra tekrar eve gideceğim" diye konuştu.
Meteoroloji yetkilileri ise 16 Haziran'a kadar sürmesi beklenen sıcaklıkların yağışla birlikte azalarak mevsim normallerine inmesinin beklendiğini kaydetti.

AdminAdmin

YORUMLAR