Anamur Haber Ajansı
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 00:17

Yüzme kursları 16 Temmuz'da başlıyor

Toroslar Belediyesinin yaz spor okulları kapsamında düzenlediği yüzme kursları, 16 Temmuz’da başlıyor.

SPOR
Giriş Tarihi : 12-06-2024 08:25
Yüzme kursları 16 Temmuz'da başlıyor

ANAMUR HABER AJANSI
2 etapta, 7-18 yaş grubuna yönelik gerçekleştirilecek kursların 2024 dönemi başvuru kayıtları, 28 Haziran'da sona erecek. Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Çukurova Mahallesi’nde bulunan Toroslar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu tesisini gezerek temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceledi.
Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdüründen yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Yıldız; “Havuzumuz, temmuz ayı itibariyle hazır olacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz yüzme kurslarımıza gelerek hem yüzme öğrenecek hem de yaz tatilini keyifle geçirecekler” dedi.
Olimpik yüzme havuzunda kurslar için kayıt yaptıran veliler ile de sohbet eden Başkan Yıldız, 7-18 yaş grubundaki çocukları ve gençleri yüzme kurslarına beklediklerini söyledi. Yıldız, yüzme havuzunda temizlik, bakım ve hijyen kurallarına büyük önem verdiklerini ve tesisin periyodik olarak bakımdan geçeceğini de kaydederek, “Belediyemizin olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirdiğimiz bakım çalışmalarını inceledik. Bizim için kıymetli olan çocuklarımız ve gençlerimiz için yüzme kurslarımızı bu yıl da devam ettiriyoruz. Arkadaşlarımız, temmuz ayında başlayacak olan yüzme kurslarımız için havuzumuzu yoğun bir şekilde hazırlıyorlar. Depolarımızı, soyunma odalarını boyuyorlar, havuzumuzun içinde ve çevresinde gerekli temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Gençlerimize yönelik projelerimiz sadece yüzme kursları ile sınırlı değil. Yaz tatili aktivitesi olduğu için yüzme kurslarını önemsiyoruz. Kayıtlarımız, 10 Haziran’da başladı. Çocukları yaş kriterlerine uyan yurttaşlarımız, Çukurova Mahallemizde bulunan olimpik yüzme havuzu tesisimize gelerek kayıtlarını yaptırabilirler” diye konuştu.

"Kursiyerler, haftada 4 gün yüzme eğitimi alacak"
1. etap 16 Temmuz- 2 Ağustos, 2. etap 6 Ağustos-23 Ağustos tarihleri arasında haftada 4 gün, 3’er hafta, günde 1 saat yapılacak kurslarda toplam bin 500 kursiyer yüzme eğitimi alacak. Yüzme kursuna katılmak isteyenlerin, Zeki Ayan Mahallesi’ndeki belediye ana hizmet binası ile Halkkent Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki veznelere yatırdıkları 480 TL kayıt ücreti dekontu, kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, sağlık raporu ve 1 adet fotoğrafla birlikte Toroslar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzunda kayıtlarını yaptırabilecekleri belirtildi. Kurslar; şehit ve gazilerin birinci derece yakınlarına ücretsiz olacak.

AdminAdmin

YORUMLAR